Багатьох батьків напередодні пляжного сезону цікавить, чи потрібно дітям носити окуляри від сонця, чи кепки з козирком буде достатньо? Одні вважають, що дитині потрібен такий самий захист очей, як і дорослому. Інші думають, що дитячі сонцезахисні окуляри - не більше, ніж просто іграшка
Як же насправді йдуть справи? Чи можна дитині носити сонцезахисні окуляри? І, якщо так, то з якого віку? У цій статті ми відповімо на всі ці запитання.
Навіщо дітям носити сонячні окуляри
Дитячий організм дуже крихкий і сприйнятливий до сонячного світла. У віці до 10 років очний кришталик ще не може відсівати ультрафіолет, що надходить до нього, тому він практично повністю потрапляє на сітківку. Надлишок УФ-випромінювання негативно позначається на здоров'ї очей. З цього можна зробити висновок, що дітям окуляри від сонця потрібні навіть більшою мірою, ніж дорослим.
Цей аксесуар не тільки захищає очі від шкідливого впливу УФ-променів, а й від яскравих сонячних променів, пилу і бруду. А якщо на них є додаткове поляризаційне покриття, то ще й від сліпучих відблисків із дзеркальних поверхонь.
Зі скількох років можна носити окуляри від сонця
Дитині до року немає необхідності брати сонцезахисні окуляри. У цей період достатньо захисту, який дає козирок у візку і кепка/панама на голові. Хлопчикам і дівчаткам старшого віку вже можна носити цей аксесуар, але найголовніше - донести до них, що це не іграшка.
Виробники випускають сонцезахисні аксесуари в такому розподілі за віком:
- 1-3 роки;
- 3-7 років;
- 7-12 років.
У нашому інтернет-магазині ви можете вибрати вироби для дітей від 4-5 років і старше.
Які окуляри від сонця потрібно носити дитині
Дітям можна носити тільки якісні окуляри від сонця. Тому, вирушаючи в магазин, оцінюйте не зовнішній вигляд виробу, а його корисні властивості та міцність. Ось головні критерії, на які варто звертати увагу:
- Захист від ультрафіолету. Без спеціального покриття зіниця під впливом темних лінз буде розширюватися і поглинати ще більше небезпечного ультрафіолету. Тому дітям можна носити сонячні окуляри тільки з максимальним УФ-фільтром - UV-400.
- Лінзи з полікарбонату. Діти дуже активні: грають, бігають, стрибають, але водночас і досить часто падають. Саме тому малюкам потрібні максимально міцні сонячні окуляри, а саме - з полікарбонату. Не беріть моделі зі скла, оскільки вони можуть розбитися і пошкодити очі.
- Спокійні відтінки лінз. Незалежно від віку дитини, їй потрібні окуляри від сонця максимально комфортних для очей відтінків - коричневий, сірий, чорний, темно-зелений. Яскраві кольори можуть сильно змінювати перенесення кольорів, через що спотворювати сприйняття навколишнього світу і викликати роздратування.
- Додаткові покриття. Дитячі окуляри з поляризацією необхідні, якщо ви плануєте поїздку на море або на риболовлю. Поляризаційне покриття забезпечує захист очей від відблисків.
Крім того, необхідно оцінити зручність оправи та її складових:
- Маленьким діткам краще носити аксесуари з дужками, що гнуться, - вони менш травмонебезпечні та забезпечують надійну фіксацію на голові.
- Виріб не повинен злітати або натискати, при цьому комфортно сидіти разом із головним убором.
Підіб'ємо підсумок
Таким чином дитині обов'язково потрібно носити сонцезахисні окуляри. Важливо пояснити їй, що цей аксесуар у поєднанні з головним убором комплексно формують захист від ультрафіолету. Одне не виключає іншого.
Обирайте тільки якісні моделі з надійним захистом. Не варто брати їх у кіосках чи на ринку, вважаючи, що дитина однаково їх розіб'є чи подряпає.