Під час вибору сонцезахисних окулярів потрібно орієнтуватися не тільки на їхню форму і колір, а ще й на матеріали, які використовуються для лінз. Але що ж краще: скло чи пластик? Одні схиляються до першого варіанту, аргументуючи це тим, що окуляри спочатку робили тільки скляними. Інші стверджують, що полікарбонат безпечніший для очей. Хто ж із них правий?
Щоб зрозуміти, які окуляри кращі - із пластику або скла - потрібно детальніше розглянути плюси і мінуси цих матеріалів.
Переваги та недоліки скляних лінз
Мінеральне скло використовується для виготовлення сонцезахисних окулярів уже не один десяток років. Воно добре себе зарекомендувало, і має низку незаперечних переваг.
Плюси скляних лінз окулярів:
- Стійкість до механічних пошкоджень і утворення подряпин;
- Стійкість до хімічних речовин і високих температур;
- Високий коефіцієнт світлозаломлення, завдяки чому скельця можуть бути дуже тонкими.
З огляду на всі ці позитивні якості, виникає питання: чому ж тоді не всі сонцезахисні окуляри роблять зі скла, а пластик набирає все більшої популярності? Все тому, що, крім плюсів, мінеральне скло має і свої недоліки:
- Низька ударостійкість - лінзи можуть розбитися на дрібні гострі уламки і пошкодити очі, тому скло не використовується в спортивних, водійських і дитячих окулярах від сонця;
- Велика вага - скло набагато важче за пластик, через що носити аксесуар тривалий час може бути не комфортно;
- Обмеження в дизайні - такий матеріал не підходить для безоправних сонцезахисних окулярів, а також моделей нестандартної форми;
- Висока вартість - Обробка скляних лінз займає значно більше часу і сил, ніж відливання пластику, тому і вартість таких аксесуарів буде вищою.
Переваги та недоліки пластикових лінз
Сучасні технології дозволили розробити полімерні матеріали, які нічим не поступаються склу, а в деяких випадках навіть перевершують його. Давайте розглянемо, у чому саме полягають їхні головні відмінності та особливості.
Плюси сонцезахисних окулярів із пластику:
- Легкість - полікарбонат легший за скло майже вдвічі, він практично не відчувається на обличчі;
- Міцність - це одна з головних переваг полімерних матеріалів. Під час удару вони не розбиваються на осколки, максимум - покриваються невеликими тріщинами. Завдяки такій властивості полікарбонатні лінзи знайшли широке застосування в дитячих і водійських окулярах.
- Простота обробки - пластик добре піддається фарбуванню і формуванню. Це дає змогу створювати найнеймовірніші дизайнерські рішення.
Головний мінус пластику - м'яка структура, через яку на лінзах можуть з'являтися подряпини. Але в сучасних моделях використовується спеціальне зміцнювальне покриття, яке повністю нівелює цей недолік.
Як відрізнити скляні лінзи окулярів від пластикових
Різниця між склом і пластиком не завжди помітна з першого погляду. Щоб відрізнити один матеріал від іншого, просто візьміть сонцезахисні окуляри в руки - скло буде важчим, ніж пластик.
Другий спосіб перевірити - злегка постукайте по лінзі. Якщо звук дзвінкий, перед вами скло. Якщо приглушений, - пластик.
Що ж краще: скло або пластик
Однозначної відповіді на це запитання не існує. Усе залежить від того, де і за яких умов ви хочете використовувати аксесуар. Для повсякденного носіння і скло, і пластик будуть чудовим варіантом. Якщо ж ви вибираєте окуляри для спорту, водіння авто, риболовлі або для своєї дитини, тоді потрібно брати моделі тільки з полікарбонату.